19 kwietnia 2012

Bravo jazz

Gratulacje! Zwłaszcza dla młodego Szymona Miki. Chciałoby się trochę zajrzeć w przyszłość... albo nie: niech się to toczy własnym (jazzowym) czasem. Fragment ze strony http://www.jazznadodra.pl/:

>>

OTWARTY KONKURS NA INDYWIDUALNOŚĆ JAZZOWĄ 2012 ROZSTRZYGNIĘTY

Jury konkursu 48. Wrocławskiego Festiwalu Jazzowego "Jazz nad Odrą" w składzie:
1. Wojciech Karolak - przewodniczący
2. Zbigniew Lewandowski
3. Henryk Miśkiewicz
4. Kuba Stankiewicz
5. Tomasz Szachowski
Zdecydowało o przyznaniu nagród:
Grand Prix Festiwalu Jazz nad Odrą - 15 tys. złotych ufundowanych przez Prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza -  otrzymał gitarzysta Szymon Mika.
Dwie równorzędne drugie nagrody - po 5 tys. złotych ufundowane również przez Prezydenta - otrzymali organista Kajetan Galas i perkusista Patryk Dobosz.
Nagrodę ufundowaną przez Związek Artystów i WYkonawców STOART w wysokości 15 tys. złotych jury przyznało zespołowi Piotr Pawlak Jazztet.
Dwa wyróżnienia specjalne za kompozycję - ufundowane przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS otrzymali pianista Piotr Orzechowski (4 tys. złotych) i Kuba Gudz (3 tys. złotych).
Nagrodę w postaci zegarka o wartości 7490 złotych - ufundowaną przez firmę Butiki Firmowe z Zegarkami ORIS otrzymuje perkusista Bartek Staromiejski.
Dodatkowo wszyscy nagrodzeni muzycy otrzymali płyty ufundowane przez Universal Music Polska.
<<

A to krótko o zwycięzcy ze strony http://www.nitelinejazz.com/szymon-mika.html :
 >>
Szymon Mika - młody gitarzysta jazzowy, który mimo swojego wieku gra z niebywałą dojrzałością i błyskotliwą techniką. Regularnie występuje w krakowskich klubach jazzowych. Przygodę z muzyką rozpoczął od najmłodszych lat kiedy to z sukcesem występował w zespole jazzowym swojego ojca grając na perkusji. Po kilkuletniej przerwie w muzykowaniu, w wieku 11 lat Szymon zaczął grać na gitarze. Początkowo kształcił się w kierunku muzyki klasycznej w Szkole Muzycznej w Wadowicach, następnie pod okiem Jarosława Dzienia (zespół Que Passa) oraz wybitnego gitarzysty i pedagoga Adama Zalasa w Szkole Muzycznej II stopnia przy ul. Basztowej w Krakowie. Uczestnik warsztatów jazzowych, pobierał lekcje m.in. u Davida Doruzki, Wojciecha Groborza. Skomponował muzykę do kilku filmów kina niezależnego. Współtworzy zespół Kajetan Galas Organ Spot, grupę fusion-jazzową Bright Side Quartet, a także współpracuje z wokalistką jazzową Joanną Kuncewicz.
<<